Walstreet.lv
Optimistims
18.09.2004

Optimistiskās sajūtas

Investīcijas un tirdzniecības lēmumi vienmēr tiek radīti gaidot nākamās cenu kustības. Ja mēs apskatīsim procesu ar lupas palīdzību, tad ieraudzīsim, ka investors vai treideris noformulē hipotēzi, bet pēc tam tiecas saskaņā ar to īstenot savu tirdzniecības plānu.

Deitreiders, gaidot acumirklīgu rezultātu, šo procesu var noiet dažās sekundēs, bet tajā pat laikā ilglaicīgie investori, gaidot daudz attālinātākus rezultātus, centīsies vairāk laika ziedot hipotēžu apdomāšanai. 

Jebkurā gadījumā veidojot hipotēzi par to, kāds būs rezultāts, bieži lielu lomu spēlē skepticisms. Piemēram, pieņemsim, ka investors sākotnēji izvirza hipotēzi, ka nākamo 2 – 3 gadu laikā procentu likmēm ir jāpaaugstinās. Investors, cenšoties būt prātīgs un objektīvs, varētu pameklēt iemeslus, kāpēc procentu likmes varētu arī nepieaugt. Viņš var skeptiski sakoncentrēties uz šiem iemesliem un izvairīties no investēšanas, kas varētu dot peļņu no procentu likmju pieauguma. Šāds domāšanas stils ir tipisks starpposmu treideriem, kuriem ir bijusi negatīva pieredze, kad tirgus bija pretrunā ar to, kam viņi pārliecinoši ticēja. Daži treideri ekstremālās situācijās pat pārstāj cīnīties ar savu nespēju noformulēt hipotēzes, kurām varētu droši ticēt, un tāpēc tie nespēj pieņemt lēmumus.

Veiksmīgie un pieredzējušie treideri, saskaņā ar saviem ieguvumu samēriem, noformējot hipotēzi cenšas būt optimistiskāki. Viņi saprot, ka kopējā ekonomisko rādītāju vai tirgus stāvokļa hipotēze bieži galu galā izrādās patiesa, pat tad, ja uz doto brīdi atrodas dažas detaļas, kas ar to ir pretrunā. Viņus balsta pūļa psiholoģijas un tā, kā cenu modeļi tirgos atspoguļo šo psiholoģiju zināšanas. 

Šeit nevajadzētu ieņemt pozīciju, kas ir pretēja tam, kam tic masas, bet gan izmantot šīs ticības sekas.

Formējot hipotēzes ir ļoti svarīgi pienācīgā veidā savaldīt jebkuras skepticisma izpausmes. Tā vietā noskaņojieties optimistiski attiecībā uz nākotnes notikumiem.

Citas publikācijas
© 2004-2024 wallstreet.lv
e-mail: 
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz wallstreet.lv obligāta!
Top.LV