Walstreet.lv
Jaunākais forumāPalīdzībaLietošanas noteikumiReģistrācijaAizmirsu paroliLogin
Forumu saraksts/Latvijas vērtspapīru tirgus/Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
Lapas:previous123...443444445...646647648next
swordfish
Pievienots: 16.08.2004
Ziņojumi: 6390
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
16.01.2010 00:43
Tāpēc es jau teicu, ka vēstule jāsāk ar "labdien. Sakarā ar jaunpieņemto likumu, p.11, saimnieciskā darbība ir darbība, kas atbilst: 1, 2, 3 kritērijiem. Šai sakarā jautājums: ..." Tad atbildē viņiem nevarēs vnk pārrakstīt to punktu, nāksies taisīt kreatīvu smile
str
Pievienots: 04.05.2009
Ziņojumi: 8
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
16.01.2010 08:24
Pirmkārt, ir jāraksta nevis vienkāršas vēstules ar jautājumiem, bet to jāprasa t.s. uzziņu, kas būs saistošā VIDam, kad būs audits. Domājams, ka jebkurš no šeit esošiem ir spējīgs izstudēt Administratīvā procesa likuma 9. nodaļu par šim uzziņām.
Pieprasot uzziņu ir jāapraksta sīki visas detaļas, t.sk. kā notiek tirdzniecība utt., jo tad atbildes, kurus sniegs VID būs saistošas vienīgi ja situācija atbilst 100% tam kas aprakstīts pieprasījumā. Bez tam uzziņa būs spēkā tikai attiecībā uz to personai, kam tā ir adresēta. Uzziņu ir jāizprasa nevis ar epastu, bet ar rakstisko vēstuli ( bet nu ja kādam ir elektroniskais paraksts, tad var arī tā).

Otrkārt, rakstot uzziņas pieprasījumu ir skaidri jānorāda kādas tiesības vēlies noskaidrot, piem. kādus nodokļus un pēc kādas likmes man būtu jāmaksā augstāk aprakstītājā situācijā? Vai man ir jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam? utt.

Treškārt, līdz ar to visu agrāk minēto VID viedokļu izprasīšana ir lieka, jo tie ir no kategorijas "viena tante pateica" : kad otrā tante atnāks ar nodokļu auditu vai tematisko pabaudi, tad viņa pilnīgi ignorēs pirmās tantes skribelējumus, un meginājumi iestāstīt otrai, ka man taču pirmo re ko uzrakstījusi, ja tas atšķirsies no otrās tantes viedokļa būs 100% neveiksmīgi: neviena no agrāk minētajiem forumā VID atbildes formātiem VIDam nav saistošā, atsaukties uz tiem nevar, un vēl jo vairāk nevarēs VIDu iesūdzēt vēlāk, kad reālajā dzīve VID rīkosies atšķirīgi no informatīvajās atbildēs norādītājam.

Par 11. panta 1.4.prim. daļu : kaut formulējums ir izteikti neveiksmīgs, no tā skaidri izriet, ka ieguldot % instrumentos vai akcijas, ar nodomu no tām gūt dividenžu ienākumu, nevis tirdzniecības ienākumu, saimnieciska darbība nenotiek (likuma 11.9. prim. panta 12. daļa saistībā ar 11. daļas 1. un 2. punktiem nosaka ka tad šeit nerodas( = " nav atzīti" pēc 11.p.1.4.prim.d. terminoloģijas ) " saimnieciskās darbības izdevumi" ).

Tāpēc, manuprāt, kopumā tirgojot ar akcijām un citiem vērtspapīriem ir jāreģistrējas VIDā par saimniecisko darbības veicēju.
victory
makslinieks
Pievienots: 03.10.2005
Ziņojumi: 10
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
16.01.2010 08:46
Kapitāla nodokļa piemērošanā es saskatu apzinātu Repšes ekonomikas sildīšanas plāna realizāciju, kā arī gatavošanos vēlēšanām. Tagad ir mēģinājums iebaidīt investorus un piespiest viņus iztērēt savus ietaupījumus uz dzIvokļu remontiem, krogu apmeklējumiem utt. Savukārt dažus mēnešus pirms vēlēšanām visu saliks pa plauktiņiem, lai vēlētājiem pozitīvs iespaids. Tāpēc ilgtermiņa investori, manuprāt, no šābrīža haosa cietīs vismazāk.

Šobrīd spekulanti un ilgtermiņa investori ir sasēdināti vienā laivā. Lai būtu vismaz kaut kāds taisnīgums, teorētiski ieguldījumiem uz 1 gadu un vairāk varētu piemērot 15%, mazākiem termiņiem - 25%.

Kā varbūt tā, ka tagad investors ar Ls 5000 apgrozījumu gadā ir līdzvērtīgs spekulantam ar Ls 100 000 apgrozījumu gadā? Atbildi uz tādiem jautājumiem saņemsim tikai pēc vairākiem mēnešiem. Laikam...

Es ļoti ceru, ka kādreiz piespiedīs brokerus ar atbilstošu programmatūru automātiski iekasēt 15% vai arī Latvijā mazie investori izzudīs kā suga.
bigbrother
Pievienots: 09.02.2005
Ziņojumi: 1499
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
16.01.2010 09:24
str,

esmu nosūtījis arī rakstisku iesniegumu par uzziņas sniegšanu, bet kamēr atbildes nav, pagaidām vados no vid sniegtā elektroniskā skaidrojuma.

''Bez tam uzziņa būs spēkā tikai attiecībā uz to personai, kam tā ir adresēta.'' - neiedziļinoties administratīvā procesa niansēs, piekrītu, ka tas tā tiešām būtu vispārējā gadījumā, bet es gribētu redzēt, kā audita rezultātu pārsūdzības gadījumā tiesā vid atgaiņāsies no šādas, lai arī citam adresātam sniegtās uzziņas, it īpaši ņemot vērā administratīvā procesa likuma 6. pantā minēto vienlīdzības principu par to, ka pastāvot vienādiem faktiskajiem un tiesiskajiem lietas apstākļiem, iestāde un tiesa pieņem vienādus lēmumus.

 te būtiski ir tas, ka šis nodoklis ir jauns ne tikai nodokļu maksātājiem, bet arī vid un skaidrības nav ne tikai vid zemākā līmeņa darbiniekiem, bet arī centrālajā aparātā.

 
str
Pievienots: 04.05.2009
Ziņojumi: 8
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
16.01.2010 09:59
bigbrother,

APL 6. pants dzīvē ir grūti iedarbināms, jo lai to piemērotu, ir jāsakrīt 100% visām niansēm, kas dabā reti kad gadās, jo vienmēr var atrast kādas atšķirības. Bet, primāri, tas kas ir teikts uzziņā attiecās tikai uz adresātu, un līdz ar to šajā uzziņa ir tieši piemērojama adresātam, piem. nodokļu audita gaitā. Ja kādam joprojām sanāks piemērot APL 6. pantu attiecībā uz citas personas uzziņu, tad tas būs visticamāk jau daudz garāks ceļš caur tiesu. Tāpēc, domājams, nav prātīgi paļauties uz citiem izsniegtām uzziņām, bet labāk pašam uzrakstīt uzziņas pieprasījumu.

Tas kas būs uzrakstīts uzziņā ir vērts apspriešanai pēc būtības, bet ne VID nodaļu viedokļi, kas noformēti atbildes vēstules veidā - VID ļoti labi apzinās to nesaistošo dabu, un ne īpaši piepūlas tās gatavojot.

Likumam ir kāds noteiktais saturs kopš tā pieņemšanas brīža, un likuma saturs ir noskaidrojams piemērojams zināmas juridiskās likuma interpretācijas metodes, nevis tas tiek noteikts ar laiku VIDam izdomājot kā šo likumu izprast. VID reģionālas nodaļas nav daudz cilvēku, kas labi orientējas šajā jomā, kaut tā ir *basics*, un tas vienkārši liecina par VID ierēdņu zemo kompetences līmeni. Jā, patiešām, tas prasīs laiku, lai VID ierēdnim, kurš neprot iztulkot likumu, kāds to izskaidrotu, vai viņš pats ar lielām piepūlēm ar laiku izprastu likuma jēgu. Bet likuma absolūts saturs pa šo laiku taču nemainās, mainās tikai zemākā līmeņa VID tantūku izpratne.

Un tas ir vēl viens arguments, kāpēc jāprasa tieši uzziņu - rakstīt uzziņu tām tantēm, kuri rakstā atbildes uz jautājumiem pa epastu vai nesaistošas informatīvās atbildes, neviens neuzticēs, jo šis uzziņas ir daudz nopietnāks saistošs VIDam dokuments, un to jau rakstīs profesionālie juristi,kuri, iespējams, uzziņas projektu saskaņos ar Tieslietu ministriju, bet mūsu gadījumā gandrīz noteikti ar kādu augstākstāvošo amatpersonu VID ietvaros.
Kreicis
Pievienots: 23.11.2005
Ziņojumi: 2943
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
16.01.2010 09:59
makslinieks: "Kā varbūt tā, ka tagad investors ar Ls 5000 apgrozījumu gadā ir līdzvērtīgs spekulantam ar Ls 100 000 apgrozījumu gadā? Atbildi uz tādiem jautājumiem saņemsim tikai pēc vairākiem mēnešiem. Laikam..."

Es atkal domāju šitā: Kā varbūt tā, ka tagad investors ar Ls 100 apgrozījumu gadā ir līdzvērtīgs spekulantam ar Ls 5000 apgrozījumu gadā?

Kāst tos maitas špekulantus (tai skaitā arī mākslinkieku vajag)!!! Apgroza 5K Ls gadā!!!cool
makslinieks
Pievienots: 03.10.2005
Ziņojumi: 10
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
16.01.2010 11:23
Kreici,

Pie pašreizējā VID kapitāla nodokļa skaidrojuma ar Ls 100 vienīgais, ko var darīt - meklēt piedzīvojumus.


P.S. Vārdu "spekulants" izmantoju ar nozīmi "aktīvs treideris" nevis nievājoši. Par "aktīviem treideriem" tagad pēc VID skaidrojumiem var palikt piemēram, bijušie "Latvijas Gāzes" darninieki - pensionāri ar lielu darba stāžu, kas privatizācijas procesā ir dabūjuši virs 1000 akcijām un tagad mēģinās tās pārdod. Cik lielu nodokli viņiem maksāt?
brokers48
Pievienots: 24.03.2006
Ziņojumi: 537
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
16.01.2010 15:30
Vajadzētu kādam uz VIDu uzrakstīt tā:
 Es Rīgas fondu biržā esmu šogad veicis četrus darījumus-
 nopirku 31 LKB akcijas par  Ls 0.83 un pārdevu šīs akcijas par Ls 0.89 - peļņa Ls 1.74
 nopirku 10 BAL akcijas par  Ls 1.93 un pārdevu šīs akcijas par Ls 2.06 - peļņa Ls 1.20

Vai  patiešām man jāreģistrējās, kā saimnieciskās darbības veicējam ??
Mario
Pievienots: 13.10.2004
Ziņojumi: 3487
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
17.01.2010 12:47
Pirkšanas darījumus jau kaut 1000 var veikt. Problēmas un neskaidrības ir tieši ar pārdošanas darījumim.
Otto
Pievienots: 14.06.2005
Ziņojumi: 65
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
17.01.2010 16:50
Paldies STR par ieteikumu prasīt uzziņu. Domāju nākamnedēļ aizsūtīt uzziņas pieprasījumu.

Domāju formulēt jautājumu maksimāli vienkārši, apmeram tā : "Saskaņā ar nesen pieņemtā likuma "Par kapitāla pieauguma nodokli" 1.4 pantu Fiziskās personas ienākums no kapitāla nav kvalificējams par saimniecisko darbību, ja izdevumi, kas saistīti ar šo ienākumu gūšanu, nav atzīti par saimnieciskās darbības izdevumiem. Lūdzu sniegt izziņu vai par vērtspapīru pirkšanu un pārdošanu samaksātās komisijas maksas ir vai nav saimnieciskās darbības izdevumi.'

Par saimniecisko darbību tomēr pats svarīgākais jautājums. Ja šeit aplauziens, tad tālāk vat arī neskaidroties. Ja nav saimn. darbība, tad var torpināt saraksti noskaidrojot nianses.
str
Pievienots: 04.05.2009
Ziņojumi: 8
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
18.01.2010 10:28
Otto,

lai saņemtu atbildi uz uzziņas pieprasījumu, pirmkārt, ir jābūt precīzam situācijas aprakstam. Uzziņa tiks sniegts tikai par šiem aprakstītājiem apstākļiem, tāpēc ir jāmin visu, kas attiecās uz lietu, bet lai apraksts nebūtu tiks šaurs, ka nākotnes notikumiem nederīgs.

Jānorāda faktus : ko tu plāno darīt - vai pirkt un pārdot vērtspapīrus vai ko citu ; kādus vērtspapīrus ( vai akcijas; vai % - vai LV vai citus);
vai vērtspapīri būs tavā īpašumā vai kā savādāk; plānotais darījumu, pirkumu/pārdošanas transakciju skaits un tās kopējais pirkumu/pārdošanas apjoms (virs 3 gab./gadā, virs 10kLs/gadā ) utt.

Jautājumi arī jābūt vienkārši formulēti un bez abstrakcijām, ar tieši norādi uz faktiem. Tāpēc būtu jāizvairās no atsaucēm faktu novērtējumiem, piem. par to vai ir vai nav ko atzīt par saimnieciskās darbības izdevumiem.

Veiksmi!
Otto
Pievienots: 14.06.2005
Ziņojumi: 65
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
18.01.2010 11:12
Paldies Str par skaidrojumu.

Mana doma bija, ka vajag ierēdnim ar pirkstu iebakstīt punktam par izdevumu atdzīšanu par saimn. darbības izdevumiem kuru var patvaļīgi traktēt un no tā tad atkarīgs būs saimn. darbība vai nē. Īstenībā jau vienīgie izdevumi ir vērtspapīru pirkšanas cena un brokera komisijas (varbūt arī % par kredītplecu). Ja tie netiek atzīti par saimn. darbības izdevumiem, tad paliek strīdīgs jaut. par darījumu skaitu, bet likumā ir viennozīmīgs tiekums (tas pats p.ts 1.4), ka vērtspapīri nav saimn. darbība, ja izdevumi...netiek atzīti... utt ...un cikls atkārtojas. No tā cikla var tikt āra tikai ieviešot skaidrību par tiem izdevumiem.

Pārejie nesaprotamie jautājumi, piem. par stulbām ailītēm ar inf. par darījumu partneri, jautājums par pārmaksāta nodokļa atmaksāsanu uc. manā uztverē ir pupu mizas.

Neskatoties uz neskaidrībām turpinu tirgot. Negribas laist garām izdevību nopelnīt, ja tādu redzu. Pareizi Elders teica, ka par nodokļiem nav vērts uztraukties, ja peļņa ir, tad tos var samaksāt.
Otto
Pievienots: 14.06.2005
Ziņojumi: 65
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
18.01.2010 11:23
Vēl par saimnieciskās darbības izdevumiem.

Saimnieciskās darbības izdevumi būs, ja sūtīs ierakstītas vēstules mazākumakcionāriem ar priekšlikumu pārdot akcijas, jeb noīrēs autobusu lai akcionārus aizvestu uz banku vai pie notāra lai veiktu darījumu. Kāds varbūt vēl atceras LG privatizaciju par sertifikatiem.
maxxtro
maxxtro
Pievienots: 11.07.2005
Ziņojumi: 7223
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
18.01.2010 11:34
Otto. piekritu, tev un Elderam taisniba    dollars
brokers48
Pievienots: 24.03.2006
Ziņojumi: 537
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
18.01.2010 12:08
Es domāju, ka VID apmētāšana ar vēstulēm nav liela jēga, jo viņi ir tikai izpildītāji. Vajadzētu tikt pie kāda žurnālista, kas varētu aiziet pie Finansu ministra un uzdot mums interešojošos jautājumus. Tad būtu skaidrība ar ko varētu rēķināties.
ilmars2000
Pievienots: 16.08.2004
Ziņojumi: 1074
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
18.01.2010 12:34
Tāpēc jau Tev, broker48, es lūdzu atsūtīt VID vēstulīti, bet Laikam biji par slinku, lai to izdarītu, jo neko saņēmis nēesmu. Nācās izmantot citu kolēģu palīdzīgo roku.
brokers48
Pievienots: 24.03.2006
Ziņojumi: 537
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
18.01.2010 13:01
Es jau sūtiju.Mēģināšu velreiz.
brokers48
Pievienots: 24.03.2006
Ziņojumi: 537
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
20.01.2010 11:24
Vai Jūs pievērsāt uzmanību, ka no 8. februāra 2010. gada asošā e-Brokeris lietotājprogramma MoshaSoft tiks nomainīta uz jaunu lietotāja aplikācijas risinājumu. Informācija RFB mājas lapā.
str
Pievienots: 04.05.2009
Ziņojumi: 8
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
21.01.2010 06:23
otto,

Es domāju, ka doma pieprasīt apstiprinājumu no VIDa attaisnoto izdevumu sarakstam uzziņā ir ļoti sapratīgi, lai VID apliecinātu kā tie tādi ir.

Papildus, ir jāatzīmē, ka viedokļi par to, ka par saimniecisko darbību tiek atzīti tikai gadījumi ar pārdošanas gadījumiem >= 3 kalendārajā gadā, vai ar vērtspapīru pārdošanas apgrozījumu virs 10,000 Ls neatkarīgi no pārdošanas darījuma skaita, un, līdz ar to var pirkt papīrus jebkurā daudzumā un nereģistrēties, man šķiet ne gluži pareizs, jo šeit tiek piemirsts par likuma 11.p.1.3.prim.d.3.p. kritēriju, kurš pats par sevi ir pietiekams, lai būtu vajadzība reģistrēties un skan šādi:

"3) darbības ekonomiskā būtība vai personas īpašumā esošo lietu apjoms norāda uz sistemātisku darbību ar mērķi gūt atlīdzību."

No tā izriet, ka pat ja esi tikai pircis gada laikā, ber vel neko neesi pārdevis, un piem. pats izmanto profesionālo tirdzniecības platformu un bijuši vairāki pirkuma/pārdevuma darījumi iepriekšējā gadā, tad, acīmredzams, tās saimnieciskās darbības pazīmes ir klāt.
brokers48
Pievienots: 24.03.2006
Ziņojumi: 537
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
21.01.2010 09:19
Kaut man RFB jau ir šogad ap 100 darījumiem un apgrozījums ir Ls 20 000. Es netaisos reģistrēties , kā saimnieciskas darbības veicējs. Peļņa arī sanāk, ka būs virs Ls 500.
   Es domāju aprīļa sākumā aiziet uz VIDu un painteresēties, kas man būtu darāms.
Muks
Muks
Pievienots: 19.10.2004
Ziņojumi: 1526
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
21.01.2010 09:41
broker.

Tevi paņems priekšā pēc pilnas programmas:

1.iedzīvotāja ienākuma nodoklis ......26%

2.Sociālais nodoklis 38%( vai cik tur bija), ja būs saimnieciskā darbība.

3.Kapitāla pieauguma nodoklis: 15%

Itogo: no taviem 500 latiem nekas daudz pāri nepaliek...confused

Veiksmi!
brokers48
Pievienots: 24.03.2006
Ziņojumi: 537
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
21.01.2010 09:49
Es ceru , ka līdz aprīlim mūsu simts kungos atradīsies kāda gudra galva, kas to lietu sakārtos.
bigbrother
Pievienots: 09.02.2005
Ziņojumi: 1499
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
21.01.2010 10:14
arī es apzināti nofiksēju igauņu akciju peļņu un arī man tā ir virs 500 latiem - februārī iesniegšu deklarāciju un ceru, ka viss būs o.k.
brokers48
Pievienots: 24.03.2006
Ziņojumi: 537
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
21.01.2010 10:56
Zvanīju uz Finansu un Kapitāla uzraudzības komisiju. Manus argumentus uzmanīgi noklausijās un solijās iesaistīties problēmum risināšanā. Vismaz piekrita , ka situācija nav normāla.
kimm
kimm
Pievienots: 16.08.2004
Ziņojumi: 10982
Re: Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
23.01.2010 13:06
Aizvaditaja nede4a East Capital Group portalam Bloomberg pauda, ka aktivi Igaunija, Latvija un
Lietuva ir nenoverteti, jo lidz ar ekonomiskas situacijas uzlabošanos Krievija, ari Baltijas
uzDemumiem visticamak klasies labak. East Capital vaditajs ari uzsvera, ka ka ilgtermiDa investors
viDš Baltija iegadatos pilnigi jebkuras akcijas. Tapat viDš uzsver, ka Baltijas valstim vajadzetu sekot
Polijas piemeram un pardot valstij piederošos uzDemumus privatajiem investoriem.
Tikmer aizvien ticamaks k4ust fakts, ka Igaunija 2011. gada pievienosies eiro zonai. Ari
starptautiskas reitingu aIenturas piekrit šim viedoklim, sakot, ka Igaunijai izdosies sasniegt visus
Mastrihtas kriterijus.
Lapas:previous123...443444445...646647648next
Forumu saraksts/Latvijas vērtspapīru tirgus/Latvijas akciju tirgus - vispārējie jautājumi
© 2004-2025 wallstreet.lv
e-mail: 
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz wallstreet.lv obligāta!
Top.LV