Walstreet.lv
Jaunākais forumāPalīdzībaLietošanas noteikumiReģistrācijaAizmirsu paroliLogin
Forumu saraksts/Igaunijas vērtspapīru tirgus/Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
Lapas:previous123...525354
Ziemeļnieks
Ziemeļnieks
Pievienots: 22.11.2007
Ziņojumi: 571
25.07.2023 22:01

Tur kaut kā ļoti sakrita pensiju 2. līmeņa atbrīvošana ar igauņu FirstNorth visādiem brīnumiem. Ne tikai šis, bet gandrīz arī visi citi - cilvēki sapirka, bet izaugsmes ta nav. Kaut kā sajūta, ka tieši igauņi bija Baltijā lielākie pircēji, bet tagad viņu vairs nav un viss lēnām slīd uz leju

EnlightResearch
EnlightResearch
Pievienots: 04.08.2022
Ziņojumi: 70
Re: Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
10.08.2023 22:38

Sorry par mazo reklāmu, bet:
Participate in Enlight's investor survey and get a chance to win EUR 100, 50, 25 Euronics gift card.
Takes only a few minutes to complete (20 questions).
All participants are anonymous.
Link to Google forms survey here:
https://forms.gle/bNjfKQDrkwLi4dkZ9

kot Bazilio
Pievienots: 23.10.2021
Ziņojumi: 267
Re: Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
02.11.2023 12:38

Kamēr leišiem brīvdienās, tikmēr igauņi bombī biržu ar cenu kāpumiem un kritumiem par 20%

Lauvinsh
Lauvinsh
Pievienots: 15.05.2006
Ziņojumi: 2813
Re: Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
07.11.2023 17:01

Sanāca uzdurties informācijai saistībā ar Igaunijas finanšu garantijas fondu... Un radās jautājums, jo tur teikts: "Investor protection is primarily applied in the event of an investment institution’s insolvency or for another reason due to which an investment institution is unable to return assets (securities, money) to clients.

Investments are compensated in full, but compensation shall not be larger than 20,000 euros."

Tad kā sanāk, ka finanšu grūtībās nonākusi institūcija var neatgriezt akcijas un kompensē tikai 20K, salīdzinājumā ar 100K depozīta gadījumā? Man visu laiku šķita, ka ieguldījums akcijās ir drošāks kā turēt pliku naudu, ko pierādīja arī Krājbankas gadījums, kad visus vērtspapīrus varēja pēc tam pārvest uz citu banku, bet rādās ir tā, kā teica Hermanis, ka banka vai institūcija nopērk akcijas jūsu vārdā, bet īpašumtiesības patur sev? interesanti

Nav tā, ka norādītās summas man būtu aktuālas, bet lielai daļai 20K kompensācija šķitīs smieklīgi maza...

Investors
Pievienots: 01.11.2004
Ziņojumi: 533
Re: Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
07.11.2023 17:30

Lauviņš - tas jautājums vai akcijas ir pirktas tavā vārdā, vai bankas vārdā, manā uztverē ir no tiem, kur "ņe vsjo tak odnoznačno". Jo, lai arī tiek apgalvots, ka piem. igauņu akcijas tiek pirktas bankas vārdā, kaut kādā veidā VID uzzina (no attiecīgās valsts nodokļu administrācijas), ka konkrēti es esmu saņēmis dividendi no Merko un x Somijas uzņēmumiem. Un vēl, ja reiz visas bankas klientu iegādātās akcijas tiek samestas vienā nepersonalizētā kaudzē, kāpēc es katru gadu bankām sūtu VID izziņu par LV nodokļu rezidenci, lai Somijas nodokļu administrācija tieši man izmaksājamajām dividendēm piemēro 15% ieturējumu, nevis 30% defaulto likmi? 

Bet jebkurā gadījumā, pašai bankai piederošajiem vērtspapīriem un klientiem piederošajiem vērtspapīriem kas nopirkti bankas vārdā ir jābūt grāmatvediski nošķirtiem. Un, ja vien nav bijusi kaut kāda milzīga konspirācija starp blēdīgiem bankas darbieniekiem un korumpētiem auditoriem, klientu vērtspapīriem vajadzētu būt relatīvā drošībā. Bet, portams, risku vadību neviens nav atcēlis, un pat ja viss kapitāls ir izvietots vērtspapīros, to vienalga labāk sadalīt pa vairākām finanšu iestādēm un sekot līdzi to stāvoklim un reputācijai.

elbruss
elbruss
Pievienots: 31.01.2009
Ziņojumi: 205
Re: Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
08.11.2023 11:02

Par tiem 20K varbūt ir domāti kādi atvasinātie finanšu instrumenti, kad tu ieguldi fondos, ETF, utml.
Es neticu, ka tevis pirktās uzņēmumu akcijas būtu uz bankas vārda...

L1_wst
Pievienots: 29.03.2014
Ziņojumi: 317
Re: Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
08.11.2023 13:59

Es to sapratu, ka LV garantijas fonds neattiecas uz vērtspapīriem, jo vērtspapīri pieder investoram un banka tos tikai uzglabā, pie tam nošķirti no saviem līdzekļiem. Tāpēc arī LKB MN gadījumā investori varēja pārvest savas akcijas uz citu banku. (klientu akcijas netika iemestas vienā katlā no kura pēc tam apmierināja kreditorus). Protams var būt cits stāsts, ja banka veic neatļautas darbības un rīkojas ar klientu akcijām pēc saviem ieskatiem.

Ar naudas līdzekļiem ir cita situācija, klienta naudu var kādam tikt aizdota, noguldīta depozītos, pirkti valsts parāda vērtspapīrus un tml. Regulācija ir, bet klienta nauda tiek uzskatīta par bankas saistību pret klientu.

Lauvinsh
Lauvinsh
Pievienots: 15.05.2006
Ziņojumi: 2813
Re: Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
09.11.2023 11:02

Es arī tā domāju, ka jābūt nošķirtam, bet nemieru liek tekstā pieminētais 'securites'... Tad labs jautājums, kā tas domāts. brilles

Stefani Bandera
Pievienots: 04.08.2023
Ziņojumi: 80
Re: Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
13.11.2023 13:02

Grab2Go nostabilizēsies 29 centu cenas līmenī par akciju


Stefani Bandera
Pievienots: 04.08.2023
Ziņojumi: 80
Re: Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
20.11.2023 14:55

izskatās, ka nākamais igauņu brīnums Elmorent iet uz bankrotu

Kopā ar 2023. gada sezonas aizkavēšanos par aptuveni mēnesi (vispārējas patērētāju uzvedības izmaiņas), tas ir radījis lielākus zaudējumus nomas biznesa virzienā. Neskatoties uz nedaudz palielinātiem ieņēmumiem uz vienu automašīnu un pamatotām izmaiņām biznesa stratēģijā (nomas automašīnu nogādāšana līdz klienta durvīm), kopējie ieņēmumi nav pieauguši, kā plānots, un turklāt pieauguši zaudējumi, jo būtiski pieauga izmaksas autoparkā, operācijām un nepieciešamās IT sistēmas izstrādei. Elmo grupas mātes uzņēmums ir uzsācis partnera vai pircēja meklējumus īstermiņa nomas biznesa virzienam, kur notiek vairākas paralēlas sarunas, bet piemērota partnera izvēlei paredzams vēl vairāki mēneši. Lai pārvarētu minētās grūtības, Elmo grupas mātes uzņēmums iesniedza pieteikumu par reorganizācijas procesa uzsākšanu. Elmo grupas mātes uzņēmums uzskata, ka reorganizācija ir labākais veids, kā pašreizējā situācijā aizsargāt Elmo grupas mātes uzņēmuma akcionāru, darbinieku, kreditoru un līdzstrādnieku tiesības un intereses. Uzņēmums uzskata, ka ar reorganizācijas procesu un tā laikā īstenotajiem pasākumiem ir iespējams pārvarēt Elmo grupas mātes uzņēmuma maksājumu grūtības, atjaunot likviditāti, uzlabot rentabilitāti, nodrošināt ilgtspējīgu uzņēmuma pārvaldību. To atbalsta Elmo grupas mātesuzņēmuma jau veiktie restrukturizācija un pasākumi biznesa modeļa uzlabošanai, piemēram, nerentablo auto līzingu pārtraukšana, atsevišķu kavēto kredītsaistību pārņemšana no lielākajiem akcionāriem, administratīvo izmaksu samazināšana un daudz kas cits.


kot Bazilio
Pievienots: 23.10.2021
Ziņojumi: 267
Re: Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
21.11.2023 13:23

Infortar valdes loceklis Ains Hanšmits:«Infortar ir kļuvis par vienu no lielākajiem uzņēmumiem Igaunijā ar miljardu apgrozījumu, kura nākamais loģiskais solis ir būt biržā un sabiedrībā. Investoru bāzes paplašināšana un pievienošanās biržai sniedz mums iespēju vēl straujāk augt starptautiski, palielināt aktīvu vērtību un rast papildu finansēšanas iespējas. Investoram tas nozīmē iespēju piedalīties daudzveidīgā un pārrobežu portfelī, kas ir rūdīts ar krīzēm un inflāciju, piedāvājot gan reālos aktīvus, gan izaugsmes potenciālu.

Martijs Talgre, Infortar izpilddirektors:«Infortar darbības jomas – enerģētika, kuģniecība un nekustamais īpašums ir kapitālietilpīgas, stabilas, ar spēcīgu naudas plūsmu un augstām ienākšanas barjerām. Investīcijas trīs dažādās darbības jomās nodrošina pietiekamu diversifikāciju, vienlaikus ļaujot saglabāt fokusu. Tieši spēcīgais un diversificētais portfelis ir radījis platformu, lai mēs turpinātu izaugsmi. Mēs esam pierādījuši, ka spējam pieņemt ātrus lēmumus un izmantot iespējas, kas paveras, augot ātrāk nekā Igaunijas ekonomika kopumā.

Eesti Gaas valdes priekšsēdētājs Margus Kaasik:«Infortar piederošais «Eesti Gaas» vairs nav tikai «Igaunija» un tikai «gāze». Esam izauguši par lielāko enerģētikas uzņēmumu ar privāto kapitālu Somijā un Baltijas reģionā, aktīvi nodarbojamies ar starptautisko enerģijas tirdzniecību un attīstām atjaunojamās enerģijas portfeli saules enerģijas un zaļās gāzes ražošanas un pārdošanas veidā. Esot uzņēmumam Infortar, Eesti Gaas ir dubultojis gāzes pārdošanas apjomu, sācis atjaunojamās enerģijas attīstību un kļuvis par nozīmīgu starptautisku uzņēmumu.

Infortar pēc aktīvu apjoma ir  lielākā investīciju holdinga kompānijām Baltijā.


Lapas:previous123...525354
Forumu saraksts/Igaunijas vērtspapīru tirgus/Igaunijas vērtspapīru tirgus-vispārējie jautājumi
© 2004-2023 wallstreet.lv
e-mail: 
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz wallstreet.lv obligāta!
Top.LV