Walstreet.lv
Jaunākais forumāPalīdzībaLietošanas noteikumiReģistrācijaAizmirsu paroliLogin
Forumu saraksts/Ofšori, nodokļi, juridiskie jautājumi/Kā ir ar nodokliem Latvijā?
Lapas:previous123...626364
Charles
Pievienots: 17.08.2004
Ziņojumi: 1423
22.09.2020 13:17

Droši vien datu bāzē tāds lauks nav paredzēts. Strādāju IT industrijā, tai skaitā, arī ar valsts informatīvajām sistēmām (pie EDS izstrādes gan neesmu piedalījies). Ļoti labi saprotu, kā tas ir realizēts.

Hermanis
Pievienots: 27.08.2005
Ziņojumi: 5011
Re: Kā ir ar nodokliem Latvijā?
22.09.2020 14:35

Redz ko nozōmē, ka ģimenē ir jurists ar maģistra grādu. Viņš man tieši arī pajautāja: kur ir konta reģistrācijas apstiprinājums, pēc atbildes, juridiski, man tika atbildēts, ka ir reģistrēts mans iesniegums par konta reģistrēšanu, nevis pats konts. Tamdēļ arī zvanīju uz VID un jautāju, ko tad viņi ir reģistrējuši?? smile

Hermanis
Pievienots: 27.08.2005
Ziņojumi: 5011
Re: Kā ir ar nodokliem Latvijā?
23.09.2020 19:14

Bija saruna ar Biržu. Epastā viņiem aizsūtīju šādu tekstu:

Izdiskutējām dažu cilvēku saskarsmes problēmas ar VID saistībā ar ieguldījumu kontu. Cik sapratām no esošās situācijas, ka:

  1. VID datu bāzē netiek reģistrēts konkrēts ieguldījumu konts, bet tikai personas iesniegums, ka konkrētai personai šāds konts ir atvērts. No sarunām ar VID darbiniekiem sapratu, ka konkrētu ieguldījuma kontu nereģistrē, jo viņi var būt dažāda formāta. Par piemēru: Latvijā reģistrētas bankas ieguldījuma konts un brokeru sabiedrībā atvērts ieguldījuma konts.
  2. Bankas, atbilstoši kontu reģistra likumam un normatīviem aktiem sūta VIDam kopējo kontu apgrozījumu, bet neatšifrē apgrozījumu konkrēti pa kontiem.
  3. VID izpratnē, visa ienākošā nauda kontos tiek uzskatīta kā ienākums. (Arī vērtspapīru pirkšanas / pārdošanas darījumu kopējās summas, nevis starpība) Līdz ar to, bankām nosūtot VIDam kopējo apgrozījumu no visiem konteim kopā, neizdalot ieguldījuma kontu, cilvēkiem ienākošo naudu par tirdzniecību ar vērtspapīriem VID uzskata par ienākumu un liek deklarēt un nomaksāt nodokli no kopējā apgrozījuma.

Charles
Pievienots: 17.08.2004
Ziņojumi: 1423
Re: Kā ir ar nodokliem Latvijā?
23.09.2020 20:29

Viss korekti. Tikai no vērtspapīru pirkšanas / pārdošanas starpības arī nevajadzētu maksāt nodokli, kamēr nauda netiek izņemta no ieguldījuma konta. Ka šo starpību vajadzētu deklarēt, varētu vēl pastrīdēties.

Assets
Pievienots: 14.01.2015
Ziņojumi: 93
Re: Kā ir ar nodokliem Latvijā?
24.09.2020 08:20

No VID saņēmu sekojošu teksu:

Labdien!

Lai ienākums tiktu kvalificēts kā ienākums no ieguldījumu konta, ieguldījumu kontam, kā arī ieguldījumu pakalpojumu sniedzējam jāatbilst likumā noteiktajām prasībām. Nodokļu piemērošanas kārtība ienākumam no ieguldījumu kontiem regulēta likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 11.9 un 11.13pantā, kā arī Ministru kabineta 2010. gada 21. septembra noteikumos Nr.899 "Likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" normu piemērošanas kārtība".

Ieguldījumu pakalpojumu sniedzējam vienlaikus jāatbilst abiem nosacījumiem:

1)  tā ir kredītiestāde, tās filiāle vai ārvalsts kredītiestādes filiāle vai komersants, kas atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam vai tam pielīdzināmam pakalpojumu sniedzēja rezidences valsts regulējumam ir saņēmis licenci ieguldījumu pakalpojumu sniegšanai;

2)  tas ir Latvijas vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalsts rezidents vai tādas valsts rezidents, ar kuru Latvija ir noslēgusi konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu. Līdz ar to, Latvijas Republikas regulējums attiecībā uz ieguldījuma kontiem attiecās arī uz ārpus Latvijas reģistrētiem kontiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk-VID) informācijas sistēmā nav reģistrēts Jūsu vēstulē norādītais bankas konts.

Par ieguldījumu konta statusa piešķiršanu un ieguldījuma konta reģistrāciju ir jāinformē VID ne vēlāk kā līdz taksācijas gada beigām, ja ieguldījumu pakalpojumu sniedzējs nenodrošina informācijas sniegšanu par atvērtajiem kontiem.

Minēto iesniegumu var iesniegt brīvā formā VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (turpmāk-EDS) – https://eds.vid.gov.lv/login/ sadaļā “Dokumenti” – Sagatavot jaunu dokumentu “No veidlapas” – “Informācija Valsts ieņēmumu dienestam”.

Informācija par Latvijā reģistrētajiem kontiem Jums ir pieejama VID EDS sadaļā “Reģistri” – “Konti”.

Izmantojot ieguldījumu kontu, gūtajam ienākumam piemēro vienkāršotu iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanas kārtību – ar nodokli apliekamo ienākumu aprēķina kā no ieguldījumu konta izmaksātās naudas summas pārsniegumu pār ieguldījumu kontā iemaksāto naudas summu. Ienākumu no ieguldījumu konta un aprēķināto nodokli deklarē gada ienākumu deklarācijā.

Papildus informējam, ja Jūs veicat darījumus ar finanšu instrumentiem (vērtspapīriem), bet nav deklarēts ieguldījumu konts, uz Jums joprojām attiecināma parastā iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanas kārtība kapitāla pieaugumam, kas paredz reizi ceturksnī vai gadā deklarēt ienākumu no kapitāla pieauguma un maksāt nodokli. Ienākumiem no kapitāla, tai skaitā no kapitāla pieauguma, piemēro nodokļa likmi 20% apmērā. Deklarācijas par ienākumu no kapitāla pieauguma iesniegšanas termiņš atkarīgs no ceturksnī gūto ienākumu apmēra – ja tie pārsniedz 1000 euro, deklarāciju iesniedz reizi ceturksnī līdz nākamā mēneša 15. datumam, ja tie nepārsniedz 1000 euro, deklarāciju iesniedz līdz nākamā gada 15. janvārim.

Ar cieņu

VID konsultante 

Charles
Pievienots: 17.08.2004
Ziņojumi: 1423
Re: Kā ir ar nodokliem Latvijā?
24.09.2020 10:38

Kāds bija Tavs jautājums VIDam?

Assets
Pievienots: 14.01.2015
Ziņojumi: 93
Re: Kā ir ar nodokliem Latvijā?
24.09.2020 11:41

Kad vēru vaļā ieguldījuma kontu, tad swed pārstāvis teica, ka viņi paši paziņo VIDam par ieguldījuma konta atvēršanu un tas tiek iekļauts VID sistēmā.
Tādēļ, no pieredzes zinot visu to konsultantu kompetences līmeni, uzjautāju VIDam jautājumus:

Vēlos noskaidrot vai mans konts LV.... ir reģistrēts VID sistēmā kā ieguldījumu konts?

Kāda ir ieguldījuma konta reģistrēšanas kārtība?

Kādā kārtībā jāveic ieguldījumu kontā ieskaitīto pamalīdzekļu deklarēšana?

Tātad... konts ir reģistrēts VIDā un banka ziņo par tā atvēršanu, bet tad rodas jautājums kurš ir tas muļķis, kurš nevar automātiski arī piefiksēt faktu, ka tas ir ieguldījuma konts.

Katram, kurš atvēris ieguldījumu kontu, ir par to jāpaziņo VIDam iesniedzot EDSā iesniegumu.

Baigā vienkāršošana darījumiem ar finanšu instrumentiem sanākusi. Cik gadi pagājuši un joprojām visa tā čakarēšanās ar VID. Visa tā naudas izšķiešana sistēmām, bet nekā jēdzīga- vienmēr kaut kas nestrādā.... pretīgi...

Lauvinsh
Lauvinsh
Pievienots: 15.05.2006
Ziņojumi: 2540
Re: Kā ir ar nodokliem Latvijā?
24.09.2020 12:05

Jā, labi, ka nav jābrauc uz VID galveno ēku ar iesniegumu papīra formātā un rindā vēl jāgaida... Kur paliek automātika? Būtu ielikuši elektronisku iesniegumu, kur ieraksti konta Nr. un tas tiek automātiski reģistrēts VID datu bāzē. Bet nē - čakarējies ar kaut kādiem iesniegumiem, beigās tik un tā jēgas nekādas... 

girtsk
Pievienots: 26.04.2017
Ziņojumi: 17
Re: Kā ir ar nodokliem Latvijā?
28.09.2020 11:59

Ja viena gada ietvaros tiek nopirkta un pārdota akcija A gūstot 500 EUR peļņu, kā arī akcija B, zaudējot 500 EUR. Vai tas nozīmē, ka iziet pa nullēm, vai tāpat ir jāmaksā ienākumu nodoklis no A akcijas peļņas?

maxxtro
maxxtro
Pievienots: 11.07.2005
Ziņojumi: 5371
Re: Kā ir ar nodokliem Latvijā?
28.09.2020 13:18

Taadaa gadijumaa nevajag neko maksat

Lapas:previous123...626364
Forumu saraksts/Ofšori, nodokļi, juridiskie jautājumi/Kā ir ar nodokliem Latvijā?
© 2004-2020 wallstreet.lv
e-mail: 
Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz wallstreet.lv obligāta!
Top.LV